top of page

Program „Aktywny senior” MCM w Łodzi doceniony przez Kapitułę

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi jest jedną z flagowych łódzkich lecznic. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez porady i konsultacje specjalistyczne, a kończąc na hospitalizacji. W leczeniu wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, które plasują placówkę w europejskiej czołówce. W tegorocznej edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” Kapituła wysoko oceniła działania MCM w ramach programu „Aktywny senior”.

- Wykorzystujemy doświadczenia i zasoby z projektu Dzienny Dom Opieki, organizując comiesięczne spotkania dla seniorów z aglomeracji łódzkiej. Uczestniczą w nich lekarz geriatra, psycholog, rehabilitant i dietetyk. Zapewniamy ćwiczenia poprawiające kondycję psychofizyczną, w tym nordic walking - mówi Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum (na zdjęciu). – Organizujemy także warsztaty dietetyczne, psychologiczne, dzięki którym seniorzy potrafią wdrożyć nową dietę do swojego jadłospisu, wiedzą jak się cieszyć każdym dniem i jak szukać przyjaciół. W naszych działaniach jesteśmy wspierani przez sekcję ds. seniorów w UM Łodzi.

W Centrum hospitalizowanych jest ok. 15000 chorych rocznie i udzielanych jest 150 tys. porad ambulatoryjnych, szpital posiada 300 łóżkową bazę dla chorych w 11 oddziałach szpitalnych i 11 poradniach specjalistycznych. W Centrum pracuje ponad tysiąc pracowników, w tym 300 lekarzy i 370 pielęgniarek. Nowoczesny pawilon bloku operacyjnego z pięcioma klimatyzowanymi salami operacyjnymi umożliwia przeprowadzenie do 35 operacji dziennie.

Co roku w Centrum leczonych i rehabilitowanych jest 400 pacjentów z udarami, ponad 500 pacjentów rocznie ma wykonywane zabiegi endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego. Lekarze oddziału okulistyki przeprowadzają ponad 3,5 tysiąca operacji zaćmy rocznie. Najnowsze osiągnięcie w zakresie transplantacji rogówki prowadzone w oddziale okulistyki plasuje szpital na drugim miejscu w regionie.Comments


bottom of page